Einsteinove deti

Autor: Peter Stachura | 11.11.2015 o 12:59 | Karma článku: 7,92 | Prečítané:  1079x

Pri pohľade na pozvánku konferencie o paliatívnej starostlivosti sa mi roztriasli kolená. Toľko akademických titulov som nevidel ani u laureátov Nobelových cien. Slovensku sa blýska na lepšie časy. Rastú tu Einsteinove deti.

Slovensko - veľmoc univerzitných titulov.

Spomínanú konferenciu tu organizovala doc. PhDr. Mgr. P. Dobríková, PhD. et PhD. Pozvaných prednášajúcich -  Doc. PhDr. Mgr. V. Littvu, PhD. MPH a Mons. Prof. ThDr. JCDr. A. Fabiana, PhD. dĺžkou svojho mena zahanbil iba jeden zahraničný hosť. Prof. PaedDr. ThDr. MUDr. Eet MUDr. J.M. Kašparů, Ph.D., dr. h. c. Netitulovaným vedátorom zo zahraničia museli vyšperkovaní slovenskí akademici vyčariť nebývalý úsmev na tvári.

Panoptikum slovenského vysokého školstva.

Vyjsť na slovenský trh práce len s titulom pred menom je ako uviazať si kravatu nad pupkom. Všade vo svete je postgraduálne štúdium bránou do vedeckej a publikačnej činnosti. Na Slovensku sa PhD stalo talizmanom šťastia a úspechu. Pri rýchlosti akou pribúdajú tituly konkurencii ani to nemusí stačiť. Treba začať študovať MBA alebo ešte lepšie vyučovať na vysokej škole. Na našich univerzitách a ich detašovaných puncoch kvality sa generujú mimoriadni profesori. Tak prečo to neskúsiť.

Zasľúbená zem.

Podľa titulov sme nesmierne inteligentný národ. V nemocniciach sa o nás starajú magistri ošetrovateľstva, deti v škôlkach vyučujú pedagógovia s dokorátom, v nadnárodných firmách vystavujú faktúry mladí právnici a makléri realitných kancelárií sú ekonomickí inžinieri. Aj najznámejší slovenský gazda študoval v Yale. Kto by nechcel žiť v krajine, kde predsedom vlády je kandidát vied a docent práv.

Epilóg.

Tituly sú ako nálepky na banánovej šupke. Môžu byť krásne, môže ich byť akokoľvek veľa, ale nikdy neprekryjú hnilobu vnútra. Na Slovensku akoby banány bez etikety nemali cenu. Ale šupky s nálepkami raz skončia v koši a rozhodujúca je chuť čo ostane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?