Richard Sulík – slovenská neriadená strela.

Autor: Peter Stachura | 16.6.2015 o 10:34 | Karma článku: 7,48 | Prečítané:  2224x

Richard Sulík by mal dostať štátne vyznamenanie za prezentáciu Slovenska v zahraničí. Jeho dnešná šou v nemeckom éteri zaujme rovnako ako lietajúce auto, či víťazstvo slovenských futbalistov nad Španielskom. Ba možno aj viac.

Cesta autom do práce mi pripravila nečakaný rozhlasový zážitok. Na stanici DLF – Deutschlandfunk sa dnes diskutovalo o situácii v Grécku a hroziacom Grexite. Priestor dostal aj slovenský europoslanec Richard Sulík, ktorý už v roku 2011 pripravoval uhladeným Nemcom nekonvenčnú zábavu. Dnes vrcholným európskym politikom odkázal, že sú zbabelci. Tu

„Grécko malo opustiť eurozónu už pred piatimi rokmi, dnes by bolo z najhoršieho vonku!“ zopakoval  konzistentne. „Už v roku 2010 bolo jasné, že záchranné balíčky nemajú žiaden zmysel.“ Na otázku redaktora čo si myslí o Portugalsku a Írsku, ktoré tiež dostali pomoc od európskych inštitúcií odpovedal, že situácia sa s Gréckom nedá porovnať. Podľa jeho názoru sa v Grécku stretáva viacero problémov. Nejde len o zadĺženie, ale aj zlú hospodársku štruktúru a negatívnu obchodnú bilanciu. Tu sa jeho legitímne tvrdenia končia a začína krčmová zábava.

Na otázku prečo je to tak svižne odpovedá:  „...lebo väčina politikov sú zbabelci. Majú strach zo správnych rozhodnutí a najprv skúsia všetko ostatné. Väčšina z nich by nevedela ani predávať v trafike.“ A na víťaznej vlne pokračuje: „…napríklad Angela Merkelová je fyzička, Wolfgan Schäuble právnik, Juncker tiež právnik, …to je ako keď okolo operačného stola stojí kadekto, len nie lekári...“ Redaktor sa pána europoslanca pýta čím je on, na čo dostáva hrejivú odpoveď – národohospodár. Kabaretné vystúpenie končí, redaktor ukončuje diskusiu a mne je za volantom zrazu smutno.

Richard Sulík je priamy, neoblomný muž.  Ideálny člen makroekonomickej pracovnej skupiny. Bystrý, kritický, invenčný, žoviálny. Len nie dobrý a použiteľný politik. Ten musí hľadať kompromisy, rešpektovať iných a nerobiť medzinárodnú hanbu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?