Rež a rúbaj do krve...

Autor: Peter Stachura | 26.11.2013 o 12:30 | (upravené 26.11.2013 o 13:13) Karma článku: 8,16 | Prečítané:  2082x

Kotleba zvíťazil oveľa skôr. Už keď horel hrad  Krásna Hôrka bol víťazom. Náš národný poklad sa stal symbolom nenávisti voči Rómom. Hnev vzbĺkol rýchlo a do plameňov sme v predstavách hádzali všetkých Rómov bez rozdielu.  Ako poľnú trávu, ktorá chýbať nebude. Za všetko zlé, čo nám – slušnej väčšine tí tmaví urobili.

 

Nenávisť je slepá a spaľujúca. Nepozná obmedzenia.  V  ošiali je ľahké uveriť, že niekto ponúka správne riešenia. Odkúpi pozemky, zbúra chatrče, poráta sa s parazitmi. Za vlasť, za národ, za našu justíciu. A mnohí pochodujú s Kotlebom doteraz.   Nenávisť je ópium, ktoré spája.

Z rómskeho etnika sa stal nový triedny nepriateľ.

Roky sa pokúšame pretvoriť Rómov na svoj obraz. Nadiktovať im kam majú ísť do práce, koľko majú mať detí, kde a ako majú bývať. Bezúspešne. Rómovia si na život bez etnickej identity zvykli. Zlyhávanie demokratických princípov a bezmocnosť prispieva ku strate tolerancie na obidvoch stranách. Zobrať spravodlivosť do vlastných rúk za cenu strachu a agresie je nebezpečná hra s ohňom.

V osadách vyrastajú generácie ľudí neschopných sebareflexie. Žijú a kradnú tak, ako im to majoritná spoločnosť umožňuje.  Bez vzdelania,  práce, vzorov a vyhliadky na lepšiu budúcnosť. Ak chceme tento problém riešiť naozaj úprimne, začať by sme mali práve tu.

Od nenávisti je len krok k extrémizmu. Ak sa s ňou nevysporiadame,  dupot čiernych kanád  budeme na Slovensku počúvať čoraz častejšie.

 

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?