Budeme raz bývať na ulici docenta Fica ?

Autor: Peter Stachura | 10.7.2013 o 9:26 | (upravené 10.7.2013 o 9:37) Karma článku: 12,81 | Prečítané:  709x

Byť premiérom nie je ľahké. Presviedčať ľudí, že na budovanie silného sociálneho štátu budú vždy peniaze, chce poriadnu dávku odvahy. Viesť krajinu tam, kde väčšina ľudí chce, znamená nebáť sa pozerať do dlhovej priepasti. Krátkodobé ciele, s ktorými sa vyhrávajú voľby, sú ako alkoholové opojenie. Nachvíľu je nám dobre. Po vytriezvení zvyčajne poriadne bolí hlava. A istoty sú preč.

Názvy slovenských ulíc nesú mená umelcov, politikov, architektov, lekárov a iných významných osobností. Dočkáme sa raz ulice docenta Fica?

Obhajca jednej zdravotnej poisťovne, pilieroborec dôchodkového poistenia, garant funkčnosti Generálnej prokurátory, bojovník za jednotu pravicového spektra pri voľbe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu, daňový Jánošík a strážca istôt ľudu by si to predsa zaslúžil.

Hoci som vyrastal na Triede 1. mája a chodil do Základnej školy armádneho generála Martina Dzúra, na Ficovej ulici by som sa cítil nesvoj. Nie som nadšencom ľavicového sentimentu.

Kto by na takej ulici býval? Mladí sociálni demokrati? Alebo už ostrieľaní odborníci na verejné blaho?

Vo verejnom záujme, pomenúvajme nové ulice radšej po kvetoch, úkazoch alebo neživej prírode...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko je prikrčené pred ruskou propagandou

České ministerstvo vnútra vytvorilo tím pre boj proti propagande. Slovenská reakcia ostáva nulová napriek katastrofálnym dopadom na krajinu.

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.


Už ste čítali?